کابینت خوب کابینت بد

يک کابينت خوب و با دوامي بالا در قلب خانه شما نقش مهمي را در زيبايي و کارآيي آشپزخانه شما و خانه شما ايفا مي‌ نمايد. در نتيجه شناخت دقيق تمام اجزاي تشکيل دهنده ي يک کابينت در آشپزخانه نقشي بسيار مهم در انتخاب يک کابينت مناسب براي شما خواهد داشت.

اجزاي اصلي يک کابينت عبارتند از :
درب کابينت :
در مورد توليدکنندگان درب کابينت ها مي‌ توان از دو محصول مرغوب و مناسب که در کشور ترکيه ساخته مي شود نام برد که البته اخيرا يک شرکت کشور خودمان نيز اقدام به توليد اين نوع دربهاي کابينت نموده است. ضخامت اين دربها بر خلاف دربهاي معمولي کابينت ، ?? ميليمتر مي باشد که با روکش پي وي سي داراي شش تيپ مختلف و تنوع رنگي بيش از بيست رنگ مي باشد. نوع ديگري از دربهاي کابينت آشپزخانه نيز که به تازگي به بازار ايران وارد شده به نام ‌هايگلاس. اين دربها دقيقا همان مشخصاتي که در بالا قيد شد را دارا مي باشند اما در زمينه روکش اين درب ها از روکش هايي با جنس براق شبيه رنگ‌هاي پلي‌استر (براق) استفاده مي کنند که جذابيت فوق العاده اي در ترکيب بندي کابينت آشپزخانه ايجاد مي نمايد.

بدنه ي کابينت :
درمورد بدنه ي کابينت بايد به دو نکته ي اصلي توجه نمود : جنس بدنه کابينت بايد با مغز ام دي اف يا نئوپان و با روکش ملامينه ساخته شده باشد و نکته ي دوم اين مي باشد که لبه بدنه کابينت نوارکاري شده باشد تا نماي زيبايي به کار بدهد ، البته رنگ نوارکاري بايد همرنگ و يا متناسب با رنگ کابينت باشد. در بازار ايران ، کابينت‌ها اکثرا با بدنه نئوپان و روکش کاغذي و نوار اطويي ساخته مي‌ شوند که اين نوع کابينت کيفيت خوبي ندارد و استفاده از اين نوع بدنه در کابينت آشپزخانه شما توصيه نمي گردد. يعني بهتر مي باشد جنس بدنه کابينت نيز از نوع MDF انتخاب گردد ، برخي از توليد کنندگان کابينت براي ارزان تر شدن کابينت بدنه را از حنس نئوپان استفاده مي نمايند ولي چون مشتريان قادر به شناسايي نمي باشند متوجه نمي شوند. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون