کمک به خوابی راحت با تغییر دکور اتاق خواب

از اتاق خواب می توانید به عنوان یک اتاق چند منظوره مانند دفتر، کتابخانه یا اتاق لباسشویی استفاده کنید اما در نهایت، یک پناهگاه برای خواب است. این اتاق می تواند لوکس ترین و شخصی ترین فضا در هر خانه باشد اما قطعا باید آرامش بخش باشد که باعث استراحت و راحتی شود. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید به کمک آن اتاق خواب را برای خوابی بهتر طراحی کنید، در این طراحی باید  گزینه های رنگ، سبکها و مبلمان مورد توجه قرار گیرد:
1. یک تشک خوب، کلید استراحت شبانه است.
یک استراحت خوب در شب ممکن است به اندازه خرید یک تشک جدید ساده باشد. اگر تشک شما بیش از حد ناصاف، سخت یا نرم باشد، تمام شب راحتی شما را سلب میکند.
2. یکی از مهم ترین شرایط برای خواب راحت، تاریکی است.
طبق گفته براندون پترس، که در پزشکی بالینی خواب و مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه مینه سوتا در مینیاپولیس آموزش دیده است، ذهن و ریتم طبیعی روزانه بدن ما به دنبال چرخه نور- تاریکی است. بنابراین، میزان نور اتاق خواب بر روی خواب شما تاثیر می گذارد.
شیوه زندگی مدرن ما می تواند محیط تاریک و آرامی که بدن برای خواب نیاز دارد، مختل کند. این دستگاه های مدرن عبارتند از ساعت های دیجیتال، تلویزیون، تلفن و کامپیوتر، که می تواند اتاق خواب شما را روشن کند. برخی از راهکارهایی که می توانید در اتاق خواب خود استفاده کنید عبارت اند از: مخفی کردن تلویزیون یا کامپیوتر . تلفن را از اتاق خواب خود حذف کنید اگر مهم است که یک تلفن در اتاق خواب خود داشته باشید، آن را در یک میز جداگانه کنار بگذارید.
3. دمای هوا می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد.
اگر اتاق بیش از حد سرد یا گرم باشد، می تواند بر روی خواب شما در شب تاثیر بگذارد. یک راه حل ساده، استفاده از ترموستات است. دیگر گزینه هایی که می توانید برای کمک به تنظیم دما  در اتاق خواب خود قرار دهید یک فن سقفی، بخاری قابل حمل، یا پرده های سنگین است که به حفظ تاریکی اتاق و جلوگیری از ورود هوا به داخل اتاق خواب کمک می کند.
4. از رنگ های تسکین دهنده و صداهای آرامش بخش برای یک خواب خوب استفاده کنید.


رنگ های روشن و پر جنب و جوش می توانند سرگرم کننده باشند اما بهتر است از آنها در اتاق خواب استفاده نکنید، مخصوصا اگر مشکل بدخوابی دارید. در عوض، از رنگ های ملایم و آرام بخش مانند آبی کمرنگ ، سبز، و سفید استفاده کنید. اگر هنوز هم به استفاده از رنگ های روشن در اتاق خواب خود تمایل دارید، از آنها  در بالش های خود و یا تزئینات اتاق استفاده کنند.
در کنار رنگ ها، صداهای ملایم نیز میتواند به خوابی آرام کمک کند مانند صدای وزش ملایم باد، یا صدای جریان آب و .... می توانید از یک دستگاه پخش سی دی یا هر وسیله الکترونیکی دیگر برای پخش این صداها کمک بگیرید و یا حتی به کمک وسائلی چون آبنماها صداهای طبیعی را تجربه کنید.
5. درهم ریختگی بیش از حد می تواند موجب اضطراب و کمبود خواب شود.
بهم ریختگی اتاق خواب می تواند خواب شما را مختل کند. از تکنیک های فنگ شویی برای خلوت کردن اتاق استفاده کنید. سعی کنید اتاق را به نحوی دیزاین کنید که نیمه شب نگران برخورد با اشیاء وسط اتاق نباشید. میتوانید از کمدهای دیواری در اتاق استفاده کنده که جذاب و مقرون به صرفه هستند.
رعایت یک یا چند مورد از این نکات می تواند به شما کمک کند خوابی راحت را تجربه کنید.

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون