کاربرد لیزر در صنعت چوب

دستگاه هاي ليزر مي توانند کاربردهاي متنوعي در صنعت چوب داشته باشند. فهرست کردن تمام اين کاربردها مقدور نيست، زيرا افراد خلاق مي توانند موارد ديگري را نيز به اين فهرست اضافه کنند. موارد زير تعدادي از کاربردهاي ليزر را در صنعت چوب نشان مي دهد:
• ساخت مصنوعات چوبي تزئين شده با معرق. در حال حاضر برخي از درهاي گران قيمت يا ميزهاي چوبي گران، با استفاده از طرح هاي معرق تزئين مي شوند. دستگاه هاي ليزر مي توانند انواع طرح هاي معرق را با سرعت و سهولت، بدون آن که نيازي به صرف وقت زياد براي برش ورقه هاي چوبي با اره مويي باشد برش دهند. علاوه بر اين، دستگاه هاي ليزر، برش را با دقت و ظرافت بيشتري انجام مي دهند. با اين وصف، با دستگاه هاي ليزر مي توان طرح هاي معرق را به صورت انبوه توليد کرد. (صفحه معرق کاري با ليزر را نيز ببينيد.)
• ساخت کابينت هاي چوبي يا ام دي اف تزئين شده. با دستگاه هاي ليزر مي توان، انواع طرح هاي تزئيني را بر روي اجزاي کابينت حکاکي نمود. اين طرح ها زيبايي کابينت هاي چوبي يا mdf را بسيار بيشتر مي کنند. حکاکي يک طرح بر روي يک در کابينت با يک دستگاه معمولي ليزري بين 15 تا 45 دقيقه زمان مي برد و ظرف يک نصف روز تا يک روز کاري مي توان تمام درهاي کابينت يک آشپزخانه را حکاکي کرد. هزينه اين حکاکي ناچيز است، اما کابينت تزئين شده قيمتي بسيار بيشتر به دست خواهد آورد.
• ساخت قاب عکس ام دي اف يا چوب. به خاطر قابليت برش و حکاکي دستگاه هاي ليزر، مي توان با اين دستگاه ها به توليد انبوه قاب هاي گران قيمت چوب يا ام دي اف پرداخت. علاوه بر اين، با اين دستگاه ها مي توان انواع قاب را به سفارش مشتريان حکاکي و آماده نمود.
• ساخت درب چوبي تزئيني. با دستگاه هاي ليزري مي توان طرح هاي مختلف يا حتي انواع عکس را بر روي چوب حکاکي نمود. با اين وصف مي توان قاب هايي را که در ميانه درب هاي چوبي تعبيه مي شود با طرح هاي زيبا حکاکي نمود و درب هايي به مراتب زيباتر از درهاي ساده بدون طرح توليد کرد.
• حکاکي آرم سازنده مصنوعات چوبي روي محصول. توليدکنندگان مصنوعات چوبي مي توانند آرم خود را با ليزر بر روي محصولات چوبي حکاکي کنند. با اين روش، آن ها مي توانند نام شرکت يا کارگاه خود را به صورت زيبايي تبليغ کنند.
• ساخت پازل هاي چوبي. با دستگاه هاي ليزر مي توان انواع پازل هاي چوبي را به سهولت و سرعت به صورت انبوه توليد نمود. براي انجام اين کار تنها کافي است طرح اوليه پازل در کامپيوتر تهيه شده و سپس بر روي ورقه نازک چوبي بريده شود.
• ساخت محصولات تزئيني چوبي. با ليزر مي توان مجموعه بسيار متنوعي از کالاهاي تزئيناتي يا سوغاتي را تهيه کرد. با جستجويي در اينترنت مي توان طرح هاي فراواني از اين محصولات را به دست آورد. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون