کابینتهای آشپزخانه مدرن

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحی آشپزخانه اهمیت بالایی پیدا کرده است. زیرا این قسمت از خانه هم از نظر کاربردی و هم از نظر دکوراتیو مورد توجه می باشد. در میان انواع سبک های طراحی آشپزخانه سبک طراحی مدرن بسیار مورد پسند خانم ایرانی قرار دارد. به طوری که امروزه در اکثر خانه ها ما شاهد اجرای این سبک در کابینت آشپزخانه می باشیم. المان های طراحی زیبا و مختلف ، تنوع رنگ ها و متریال ها در این سبک ، ارگونومی بالا به خصوص در آشپزخانه های کوچک و باز بودن دست طراح برای خلاقیت در طراحی آشپزخانه از ویژگی های اصلی کابینت مدرن می باشد که به محبوبیت آن نزد طراحان افزوده است.
 انتخاب رنگ های ساده ، استفاده از دستگیره های تو کار ، ایجاد شکستگی در طراحی و رعایت اصول فنگ شویی از اصول طراحی در سبک مدرن به حساب می آید. در کنار همه اینها کاربردی و ارگونومی بودن فضا از چالش های اصلی این سبک می باشد که باید به درستی رعایت شود.
مهمترین عوامل در طراحی یک کابینت آشپزخانه مدرن نوع چیدمان و طراحی فضا ، انتخاب رنگ و نورپردازی می باشند. در صورتی که این سه عامل در کنار یک اجرای خوب قرار بگیرند نتیجه کار یک کابینت لوکس و مدرن خواهد بود.
همچنینن استفاده از درب های براق از جنس پلی گلاس و های گلاس در این سبک بسیار مرسوم بوده و زیبایی و جلوه ی خاصی را به فضا می بخشد.
از دیگر محاسن سبک مدرن باز بودن دست طراح در استفاده از قوه خلاقیت می باشد. همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید طراح فر و ماکرو فر آشپزخانه را از دل یک کمد بیرون کشیده است و با اجرای شلف های دکوراتیو فضایی مدرن و خاص را در نهایت خلاقیت به وجود آورده است.

در ارتباط با نورپردازی باید گفت که یک آشپزخانه مدرن بدون نورپردازی جلوه ای ندارد و با انجام یک نورپردازی هرچند ساده می توان آشپزخانه را به یک آشپزخانه لوکس مبدل کرد.

منبع: فینسا دکور 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون