پیشنهاداتی برای آشپزخانه بهتر

1- به کار گیری نور طبیعی: از هر روشی برای استفاده بیشتر از نور طبیعی در محیط کابینت آشپزخانه استفاده کنید. برای این کار می توانید از درب های کابینت از جنس استیل ، شیشه و درب های پلی گلاس و های گلاس استفاده نموده تا نور در محیط منعکس شود.

2- ترکیب صحیح رنگ ها و متریال ها : از آنجایی که در محیط کابینت آشپزخانه از متریال های مختلفی مثل سنگ ، شیشه ، چوب ، استیل و ... استفاده می شود ترکیب صحیح آنها به ایجاد هارمونی بیشتر در دکوراسیون منزل کمک شایانی می کند.
3- طراحی کابینت جزیره : اگر فضای کابینت آشپزخانه شما به قدر کافی بزرگ باشد وجود یک کابینت جزیره هم از لحاظ کاربردی و هم زیبایی لازم و اثربخش خواهد بود.
4- لوازم توکار: استفاده از لوازم توکار در طراحی آشپزخانه مثل ماشین ظرف شویی ، ماشین لباس شویی و یخچال توکار به زیبایی ظاهری بیشتر و گرم تر و هارمونیک شدن فضا کمک شایانی می کند.
5- در نظر گرفتن المان راحتی: کابینت آشپزخانه علاوه بر کاربردهای فراوان و زیبایی دکوراتیوی که به فضای خانه می بخشد محل اجتماع و دور هم بودن برای اعضای خانواده هم به حساب می آید و این آشپزخانه را به فضایی پر رفت و آمد و پر استفاده ای تبدیل می کند. لذا باید این محیط راحت بوده و بیشتر لوازم آسایش اعضای خانواده در آنجا در نظر گرفته شود

6- تجهیزات کاربردی : تمامی تجهیزات و لوازم داخل آشپزخانه باید کاربردی باشد. برای مثال در صورت استفاده از سینک سایز آن باید نسبت به تعداد اعضای خانواده مناسب باشد.
7- به کار گیری شلف در فضای آشپزخانه:استفاده از شلف و طبقه در کابینت آشپزخانه مدرن به منظور قرار دادن بعضی لوازم مثل کتاب و اشیا تزئینی به زیبایی و خاص تر بودن فضا کمک می کند و طراحی آشپزخانه را از یک مکان صرفا برای آشپزی به مکانی با کاربردهای چند گانه تبدیل می کند.
8- بکارگیری اکسسوری و یراق به روز در کابینت آشپزخانه : در آشپزخانه های امروزی به کار گیری اکسسوری برای راحتی و دسترسی هر چه بیشتر فضا بسیار حائز اهمیت است. اکسسوری ها در انواع و سایز های مختلف و با کاربردهای گوناگون و خلاقانه به زیبایی ، کاربرد و خاص بودن هر چه بیشتر فضا کمک می کنند.

9- نورپردازی : در آشپزخانه مدرن و امروزی نورپردازی جزو مهم ترین بخش ها می باشد و می تواند تاثیر بسزایی روی جلوه و زیبایی فضا داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله نقش نورپردازی در فضای کابینت آشپزخانه را به شما پیشنهاد می نماییم.

منبع: فینسا دکور 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون