كابينت‌هاي فلزي رنگ مي‌بازند

كابينت‌هاي فلزي ديگر طرفداران زيادي ندارد. در محيط‌هاي مرطوب بعد از مدتي شروع به زنگ زدن مي‌كنند. لبه‌هاي تيز در‌ها و ورق‌هاي فلزي آن عمدتا باعث جراحات زيادي مي‌شود. رنگ آن پس از مدتي استفاده شروع به كنده شدن و پوسته پوسته شدن مي‌كند. باز و بسته كردن درهاي آنها با صداي بيشتري همراه است. در برخي مواقع امكان برق گرفتگي به علت اتصال سيم برق به بدنه كابينت فلزي وجود دارد و تنها حسن اين كابينت‌ها قيمت ارزان آن است.

ارگونومي در كابينت‌ها
كابينت‏ها و رف‏هاي بالاي سر معمولا براي افراد كوتاه قد غيرقابل دسترس مي‌باشد و اين در حالي است كه دسترسي به كابينت‌هاي پايين براي اغلب افراد، بدون خم شدن يا زانو زدن ممكن نيست. روش منطقي جهت حل اين مشكل ساخت كابينت‌هايي است كه طبق ابعاد و اندازه‌هاي بدن انسان قابل تنظيم باشد. اين نوع كابينت‌ها نه تنها مي‌تواند مورد استفاده افراد كوتاه قد يا بلندقد قرار گيرد بلكه مي‌تواند مورد استفاده افراد سالخورده و يا معلول نيز قرار گيرد. دسترسي به كابينت و وسايل داخل آن نيز از اهميت زيادي برخوردار است. بهتر است رنگ كابينت‌ها را نيز روشن انتخاب كنيم تا آلودگي روي آنها به خوبي نمايان شود و نسبت به نظافت آنها به موقع اقدام نماييم.

ايمني كابينت‏ها
لبه‏هاي در‌ها بهتر است كمي گرد و فاقد قسمت‌هاي نوك تيز و برنده باشند. كابينت بايد به خوبي به ديوار نصب شده باشد(با استفاده از رول پلاك و پيچ). مواد شوينده و شيميايي را نبايد در قسمت‌هاي پاييني كابينت قرار داد. در غير اين صورت احتمال اينكه كودكان بتوانند به راحتي به آنها دسترسي پيدا كنند، وجود دارد. در مناطقي كه احتمال بروز زلزله وجود دارد، بهتر است وسايل سنگين در قسمت‌هاي پاييني چيده شود و وسايل سبك تر در قسمت‌هاي بالايي. كودكان علاقه زيادي به باز كردن در‌ها و كشوي كابينت دارند كه ممكن است خطراتي را برايشان به همراه داشته باشد. به همين خاطر بايد از قفل‌هاي ايمني كودك استفاده كرد. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون