طراحی ساده و کاربردی اتاق خواب

آیا تا به حال در اتاقی بودید که به شما احساس راحتی بدهد؟ طراحی ساده و عملکرد خوب می تواند این احساس را در شما ایجاد کند. اما ایجاد یک طراحی ساده ، سخت تر از آن است که به نظر می رسد، مخصوصا در اتاق خواب.
چرا که  هر اتاق خواب باید حتما یک  تخت داشته باشد. و تخت ها اغلب بزرگ و بدقواره هستند، و جای  هر شی دیگر در اتاق را دیکته می کنند. اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک اتاق خواب را از ابتدا طرح ریزی کرده یا اتاق خواب موجود را بازسازی کنید، می توانید عناصر دیگر را کنترل کنید و فضایی را ایجاد کنید که کاربردی و زیبا باشد.
از آنجا که اتاق خواب یکی از ساده ترین اتاق ها در خانه است، اغلب نادیده گرفته می شود. یکی از گام های اولیه در طراحی اتاق خواب عالی، داشتن یک طرح کارآمد و به خوبی طراحی شده برای کف اتاق است که می تواند فارغ از میزان فضای موجود، طراحی اتاق را کاملا تحت تأثیر قرار دهد.
در اینجا پنج راهنمایی برای کمک به استفاده بیشتر از فضای اتاق خواب را خواهید دید:
1. چرخش ساده. سعی کنید یک طرح چرخشی در یک سمت اتاق داشته باشید. هتل ها از این شیوه به خوبی استفاده میکنند: چرا که ساده و کار آمد است.
البته طرح های چرخشی در اتاق های مستر که حمام دارند چالش برانگیز است چرا که ممکن است فضای زیادی اشغال کند.
2. روی چشم انداز اتاق تمرکز کنید. اتاق خواب زمانی که  یک چشم انداز زیبا از پنجره داشته باشد، احساس بهتری منتقل می کند.
3. حریم خصوصی را در نظر داشته باشید. قطعا حس خوبی خواهید داشت اگر بتوانید درب اتاق خواب را باز بگذارید و نگران حریم خصوصی خود نباشید! یک راهروی کوچک که اتاق خواب ها را از سالن پذیرایی یا هال جدا کند ، می تواند این راحتی خیال را به ارمغان بیاورد. اتاق خواب نباید از آشپرخانه ، پذیرایی یا نشیمن قابل دیدن باشد.
4. به طرح مبلمان توجه داشته باشید. در معماری اتاق خواب باید مبلمان را نیز در نظر گرفت.در طرح های اتاق خواب معمولا یک دیوار برای قرار گرفتن تخت اختصاص خواهد یافت. اگر کنار تخت فضای کافی داشته باشید می توانید از میزهای کوچک، کمد و تلویزیون برای طراحی اتاق استفاده کنید.
5. نور و تهویه را افزایش دهید. با قرار دادن اتاق خواب خود در گوشه خانه می توانید روی دو یا چند دیوار خود پنجره داشته باشید. این به شما کمک می کند از نور ملایم طبیعی و تهویه مناسب بهره مند شوید .

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون