سبک های طراحی در کابینت آشپزخانه

شناسایی و تشخیص سبک طراحی یک آشپزخانه با تماشای آن راحت تر از شناسایی آن از طریق کلمات است. بدین معنی که سبک های طراحی را نمی توان کاملا در قالب کلمات گنجاند و از آنها تعریفی صد در صد مشخص نمود که با طراحی عملی در دنیای واقعی عینا یکی باشد. به هر حال ما در این مقاله با برشماردن ویژگی های هر یک از اصلی ترین سبک های طراحی به شما کمک می کنیم تا با نگاهی به یک کابینت آشپزخانه ، قادر به تشخیص سبک و یا سبک های بکار رفته در طراحی آن باشید.

سبک farmhouse و یا به ترجمه تحت الفظی سبک مزرعه ای:
سبک گرم و خانگی farmhouse به یاد آور سبک زندگی در زمین های زراعی و مزرعه ها می باشد که هنوز یکی از سبک های چندکاربرده و راحت به حساب می آید و طرفداران زیادی دارد. شلف های باز ، سینک های بزرگ ، کف پوش های کلاسیک و میز های بزرگ در این سبک آن را به مکانی راحت برای کار و دوست داشتنی تبدیل می کند.
8 المان طراحی مهم در سبک farmhouse :
سبک farmhouse یاد آور زمانی است که زندگی روستایی هنوز در آمریکا جلودار بود و سبک زندگی اصلی به حساب می آمد. اما امروزه آشپزخانه هایی که به این سبک طراحی می گردند به نوعی یک برهه از تاریخ را بیرون کشیده اند که زمزمه ی ساده زیستی در کمال زیبایی و کارایی را به همراه دارد.
اگر به دنبال اجرای این سبک از طراحی آشپزخانه هستید به این 8 المان دقت نمایید:

1 ) شلف های باز : در یک کابینت farmhouse کلاسیک ، شلف هایی که به دیوار نصب می گردند و کابینت های بدون درب از نشانه های اصلی این سبک می باشند که دسترسی به ظروف و بشقاب ها را برای خانم خانه دار راحت تر می کند. بنابراین اگر آشپزخانه شما به صورت سنتی دارای کابینت های زمینی و دیواری می باشد ، بهتر است به فکر ورداشتن برخی از درب ها و یا جایگزینی کابینت های دیواری با شلف های باز و یا کشو های از جنس سبد باشید.

2 ) یک گاز مدل قدیمی!!
همانند هر آشپزخانه دیگری ، در سبک طراحی farmhouse اجاق گاز مرکز و قلب منظقه پخت و پز به حساب می آید که در این سبک پیشنهاد می شود که از اجاق گاز های مبله استفاده شود تا با دکوراسیون آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

3 ) کفپوش کلاسیک : اگرچه کفپوش های چوبی مثل انواع پارکت و لمینت ها در این سبک از طراحی همیشه پیشنهاد می شوند ، اما این تنها گزینه شما برای طراحی کف آشپزخانه نیست بلکه کاشی های سیاه یا سفید و هچنین کفپوش های طرح شطرنجی نیز برای این استایل حس خوبی را منتقل می کنند. بنابراین در انتخاب طرح کف برای آشپزخانه farmhouse دقت کافی را داشته باشید تا نتیجه کار را به بهترین حالت خلق نمایید.
4 ) زیبایی سبک farmhouse در ریشه های قدیمی و کهنه ی زندگی مزرعه داری دارد. بنابراین برای القا هرچه بیشتر این حس بکارگیری انواع کوزه ها ، ظروف سفالی و هرچیزی که رنگ و بوی نوستالژی داشته باشد اکیدا پیشنهاد می شود.

5 ) شومینه :هیچ چیزنمی تواند به اندازه یک شومینه فضای آشپزخانه را گرم و خودمانی کند ، مخصوصا در سبک farmhouse که شومینه به مکانی برای گردهمایی اعضای خانواده مبدل می گردد. حتی اگر قابلیت اجرای یک شومینه در فضای آشپزخانه را ندارید ، با اجرای نمای آجری روی یک قسمت از دیوار و ایجاد حفره ای در آن به شکل یک شومینه دکوراتیو می توانید حس و حال یک آشپزخانه کلاسیک مزرعه داری را در فضا ایجاد کنید.

6 ) یک میز بزرگ : یک آشپزخانه به سبک farmhouse بدون یک میز بزرگ به همراه حس پذیرا بودن ، معنی و مفهوم پیدا نمی کند!!
نقش این میز در سبک مزرعه ای بسیار مهم می باشد و علاوه بر مکانی برای غذاخوری ، به عنوان یک میز کار پرکاربرد نیز برای خورد کردن سبزیجات ، وردنه کردن خمیر ، خنک کردن کیک های خانگی که از فر بیرون آمده اند و ... بکار بسته می شود.

7 ) سینک سرامیکی کلاسیک : شاید بتوان این المان را مهم ترین المان در طراحی کابینت آشپزخانه به سبک farmhouse نامید. سینک های سرامیکی کلاسیک با ظاهر عریض خود ، لگن های عمیق و ساختار محکمی که دارند به خوبی جوابگوی وظایف سنگینی که در بحث شست و شو دارند ، می باشند. این مدل سینک ها علاوه بر کاربردی بودن در هماهنگی کامل با سبک طراحی خانه های مزرعه ای می باشند و حس کلاسیک و ناب این سبک را به خوبی به بیننده انتقال می دهند.

8 ) نکته ی بارز و جدایی ناپذیری که در مورد این سبک به وضوح قابل مشاده است بکارگیری درب های قابدار و کابینت ها با درب های ویترین مشبک و استفاده از طرح چوب در دکوراسیون آشپزخانه می باشد که از الزامات اولیه این سبک می باشد. 

منبع: فینسا دکور

 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون