رویه بازرسی فنی جرثقیل های متحرک

با توجه به گسترش روزافزون پروژه هاي صنعتي، کارخانجات و کارگاه ها نياز به حمل و نقل کالا و محصولات روز به روز افزايش مي يابد.

بشر از گذشته بسيار دور سعي بر آن داشته تا با استفاده از وسايل و ابزارهاي مختلف از جمله بالابرها و جرثقيل ها کار خود را سا ده تر کند در قرن بيستم بشر بر آن شد تا براي سهولت در جابجايي کالا و مواد از انواع جرثقيل هاي سقفي، دروازه اي، بازويي، موبايل، تاورکرين (برجي)، حمل کانتينر و جرثقيل ها با طراحي خاص استفاده نمايد. در دنياي پيشرفته امروز تمام سازندگان جرثقيلهاي موبايل در انواع مختلف از جمله Grove, P&H, TADANO, TEREX , HITACHI , SENNEBOGEN , LIEBHERR , HOVAGO , DEMAG , VAN MARWIJK و ... بر آنند تا با طراحي هاي جديد، ايمني و پيشرفته در دنياي امروزي رقابت کنند.

ساليانه در تمامي نقاط جهان افرادي بر اثر عدم استفاده مناسب از انواع جرثقي ها از جمله جرثقيل هاي موبايل جان خود را از دست مي دهند. سقوط بار و برگشتن جرثقيل به طرفين، جلو و عقب و استفاده نامناسب از جرثقيل موبايل از جمله جابجا کردن کانتينر و نفر، برخورد با کابل هاي برق، فرو رفتن در تاسيسات زير زميني نظير ايستگاه هاي گاز، برق، تلفن، نفت آب و فاضلاب از جمله خطرا تي هستند که اپراتور، علامت دهنده و راننده و ساير افراد را تهديد مي کنند.

با توجه به موارد فوق در اين رويه انواع بازرسي هاي فني، نحوه باربرداري مناسب، استفاده از چک ليست ها و شرايط اپراتوري، علامت دهي و رعايت موارد ايمني توضيح داده خواهد شد. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون