بهترین کابینت برای آشپزخانه شما کدام است؟

تجهیزات آشپزخانه: انتخاب درست كابینت‌های آشپزخانه می‌تواند سهم به‌سزایی در افزایش كارایی و زیبایی آشپزخانه داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد انتخاب درست كابینت و اجزای آن با شما صحبت كنیم.

سبك درهای کابینت
در با پنل مركزی تورفته، مسطح، و یا دوتایی؟ سبك در كابینت شما عامل بسیار مهمی در آشپزخانه است و احتمالا بیش‌ترین هزینه را در آشپزخانه بابت درهای كابینت‌ها باید بكنید، اما انتخاب آن‌ها نباید استرس‌زا باشد. به درهای كابینت مختلفی كه در بازار و در سایت‌های اینترنتی وجود دارند خوب نگاه كنید و ببینید كه كدام‌یك از آن‌ها با سبك طراحی خانه شما در هماهنگی هستند.
با استفاده از یك كابینت شیشه‌ای ظرف‌های زیبای خود را به نمایش بگذارید و از این طریق فضای آشپزخانه را پرنورتر و بازتر كنید.
در آشپزخانه جدید خود فقط از كابینت‌هایی با درهای دوطرفه (بادبزنی) استفاده نكنید. درهایی كه رو به پایین باز می‌شوند، درهایی كه رو به بالا باز می‌شوند، و كشوهای مخصوص گوشه‌ها می‌توانند كابینت‌های آشپزخانه شما را كاربردی‌تر و زندگی را راحت‌تر كنند.

اگر به كابینتی با ظاهری کلاسیک علاقه دارید، درهایی كه دارای پنل مركزی توخالی هستند بهترین گزینه‌اند. تنها نكته‌ای كه باید رعایت كنید هماهنگی كابینت‌ها با پیش‌خان، دیواره، و وسایل دیگر آشپزخانه است.
با اضافه كردن قفسه‌های دردار در بالای پیش‌خان آشپزخانه به آن ظاهری کلاسیک بدهید. اگر درِ این قفسه‌ها شیشه‌ای باشد می‌توانید ظرف‌های زیبا خود را در آن‌ها به نمایش بگذارید.

قفسه‌های باز بیش‌تر با طراحی خانه‌های مدرن هماهنگی دارند.
استفاده از مواد و مصالح دوست‌دار محیط زیست دیگر مانند گذشته دور از دسترس نیست. این نوع كابینت‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید براساس سبك طراحی خانه خود یكی از آن‌ها را انتخاب كنید.
نمی‌توانید بین دو سبك مختلف انتخاب كنید؟ تركیب دو سبك مختلف كابینت نیز می‌تواند ایده‌ای جذاب و كاربردی باشد.

سبك یراق آلات
وقتی كابینت مورد نظر خود را انتخاب كردید، وظیفه دیگری به عهده شماست: انتخاب یراق آلات. حتی اگر چنین كابینت ساده‌ای با پنل مركزی توخالی انتخاب كرده‌اید، انتخاب دستگیره كشوها می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر كابینت داشته باشد.
كابینت‌های مسطح با آشپزخانه‌های مدرن هماهنگی بسیار خوبی دارند. فقط در انتخاب دستگیره این نوع كابینت‌ها دقت كنید. دستگیره‌های ساده و معاصر مناسب این نوع كابینت‌ها هستند.
كابینت‌هایی كه دارای پنل‌های برجسته هستند مناسب آشپزخانه‌های کلاسیک هستند. برای تكمیل این نوع كابینت‌ها از دستگیره‌های آنتیك و کلاسیک استفاده كنید.

رنگ‌ها و سطح‌ها
كابینت‌های رنگی دوباره مد شده‌اند. برای ایجاد جلوه‌ای زیبا و متفاوت در آشپزخانه از پالت رنگی زیبا و مناسبی استفاده كنید. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون