بایدها و نبایدهای انتخاب کابینت سالم و بادوام

تا همين صد سال پيش، آشپزخانه‌ها چيزي بيش از يک مطبخ کوچک در گوشه و کنار منازل نبودند. حتي در خانه‌هاي بزرگان هم اثري از آشپزخانه شبيه آنچه که امروزه مي‌بينيم، وجود نداشت اما معماران و طراحان داخلي در اوايل قرن بيستم به‌خصوص معماران مدرسه باهاس در آلمان، با تغيير تعريف آشپزخانه، آن را در منازل ساختند و از اينجا بود که در زندگي امروز آشپزخانه تبديل شد به يکي از مکان‌هاي مهم و کليدي خانه‌ها.
يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي يک آشپزخانه، کابينت است. کابينت‌ها در واقع کمدهايي هستند که مي‌توانيم لوازم مورد نياز در آشپزخانه را در آن قرار بدهيم و نقش مهمي در زيبايي فضاي آشپزخانه دارند، به همين دليل کابينت را پيشاني آشپزخانه مي‌دانند. به‌دليل استفاده هر روزه از آشپزخانه و به‌خصوص کابينت، انتخاب يک کابينت خوب اهميت زيادي دارد.
کابينت‌هاي موجود در بازار جنس‌هاي متنوعي مانند فلزي، پي‌وي‌سي، چوبي، ام‌دي‌اف و اچ‌دي‌اف دارند. کابينت‌هاي فلزي معمولا از کابينت‌هاي ارزان‌قيمت بازار به شمار مي‌روند. ورقه‌اي که براي ساخت اين نوع کابينت‌ها استفاده مي‌شود، از نوع گالوانيزه است. اين ورق‌ها معمولا 7 ميلي‌متر ضخامت دارند اما ورق روي صفحه درها تا 5 ميلي‌متر نازک‌تر است. اين کابينت‌ها در حال حاضر بيشتر در آزمايشگاه‌ها و کارخانه‌ها و... استفاده مي‌شوند و از نظر ارگونومي زياد مناسب نيستند. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون