ایستگاه تولید بتن

در پروژه های عمرانی بزرگ اغلب پیمانکاران اگر بخواهند بتن مورد نیاز خود را از کارگاه های تولید بتن خریداری کنند باید متحمل هزینه سنگینی شوند. از این رو بیشتر ترجیح می دهند که یک ایستگاه تولید بتن در محل کار خود مستقر کنند که به مراتب هزینه کمتری برایشان در بر خواهد داشت . بچینگ پلانت یا batch plant بخش اصلی یک ایستگاه تولید بتن است.

بچینگ پلانت چگونه کار می کند ؟
این دستگاه به کمک پمپ هایی که داخل ان تعبیه شده است، سیمان را از سیلوی سیمان و سنگدانه را از مخزن به نسبتی خاص که برایش تعریف شده برداشته و داخل دیگ مخصوص می ریزد و سبب به مقدار نیاز آب را از منبع به داخل دیگ ، هدایت می کند و با مخلوط کردن این ترکیب بتن را آماده میسازد.
بچینگ در ظرفیت های مختلفی تولید شده اند که این ظرفیت در اصل همان حجم دیگ بخار است. متداول ترین آنها 0.5 ، 0.75 و 1 متر مکعب می باشد.

اجزای تشکیل دهنده بچینگ پلانت
                   

    سیلوی سیمان     
    منبع ذخیره آب
    مخازن شن و ماسه
    باسکول شن و ماسه
    باسکول سیمان
    کنتور آب
    دیگ میکسر
    اتاق اپراتور


انواع بچینگ پلانت

    بچینگ پلانت ثابت :  از این دستگاه برای پروژه های عمرانی بزرگ که نیاز به تولید بتن با حجم زیاد دارند مثل پروژه های سد سازی، فونداسیون ها، برج سازی و... استفاده می شود.


    بچینگ پلانت موبایل : در این نوع بچینگ پلانت تمامی قطعات و ماشین آلات یکپارچه شده است. همچنین  به سیلوی مجزا نیازی نیست ودر خود این دستگاه سیلویی برای ذخیره سیمان در نظر گرفته شده است.

 

    بچینگ پلانت پرتابل : این نوع بچینگ پلانت به دلیل حجم کم آن به راحتی قابل حمل و نقل و نصب می باشد . همچنین نیازی به فونداسیون برای راه اندازی ندارد . با یک تریلی قابل حمل و نقل و بسیار مناسب برای شرکت های راه سازی است که در طول مسیر نیاز به تهیه بتن دارند.

منبع : www.omstco.ir
 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون