اهمیت رنگ های کابینت آشپزخانه

رنگ کابینت آشپزخانه در دکوراسیون و طراحی داخلی و همچنین زیبایی فضای آشپزخانه نقش مهمی دارد و رنگهای کابینت آشپزخانه در گرمی و آرامش انجا تاثیر می گذارد.
رنگ کابینت آشپزخانه باید یا سلیقه رنگی ای که افراد دارند اجرا شود و در مرحله بعد رنگی که زیبایی برای کابینت آشپزخانه فراهم می کند استفاده شود. رنگ کابینت آشپزخانه باید با سلیقه و روحیه شخصی که می خواهد زمان بیشتری در آشپزخانه بگذارد انتخاب شود بنابراین رنگ کابینت آشپزخانه را به دقت انتخاب کنید تا زمانیکه وقت زیاد برای بودن در آشپزخانه می کنید موجب خستگی شما نشود.استفاده از رنگ های ترکیبی گرم و سرد و یا تیره و روشن در کابینت آشپزخانه می تواند در این مورد به شما کمک کند و همچنین از تضاد رنگ ها در کابینت آشپزخانه و برای کابینت های کوچک و کشو ها و ...می توان از رنگ های تیره در کابینت آشپزخانه استفاده کرد تا باعث دلگیر شدن فضای آشپزخانه نشوند مانند کابینت آشپزخانه سفید و مشکی یا کابینت آشپزخانه گردویی و وایت.
کابینت آشپزخانه که جنس آنها ام دی اف می باشد با روکش ملامینه یا رنگ طرح چوب به کار برده می شوند.در حال حاضر ام دی اف های گلاس دارای رنگ های یک رنگ و براق می باشند و در رنگ های طرح چوب نیز می باشند.


برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید نکات زیر را در نظر بگیریم :
- اولین موردی که برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنیم ابعاد آشپزخانه می باشد.که با توجه به ابعاد رنگ مناسبی انتخاب کنیم.
- مورد بعدی که باید به آن برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه توجه نماییم ابعاد درب ورودی آشپزخانه می باشد.
- برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به ابعاد پنجره و یا نورگیر آشپزخانه توجه داشته باشیم.
- برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به نوع نور پردازی توجه نماییم.
- برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به اینکه چه میزان می خواهید برای تمیز کردن آن وقت بگذارید توجه نمایید.

یک طراح دکوراسیون و کابینت آشپزخانه باید با روانشناسی رنگ ها آشنا باشد تا بتواند رضایت مشتری اش را بدست آورد.در زیر به چند نمونه رنگ کابینت آشپزخانه و تاثیرات آن می پردازیم :


کابینت آشپزخانه قهوه ای :
رنگ کابینت آشپزخانه قهوه ای احساس ساده بودن و استحکام را می بخشد.افراد به این رنگ اطمینان دارند و این رنگ از لحاظ ذهنی و احساسی به دلیل انرژی خاص آن تحت تاثیر قرار می دهد.

کابینت آشپزخانه قرمز :
رنگ کابینت آشپزخانه قرمز یکی از رنگ هایی می باشد که اشخاص با آن ارتباط محکمی بر قرار می نمایند و باعث بالا رفتن انرژی و قدرت می شود.

کابینت آشپزخانه سفید:
رنگ کابینت آشپزخانه سفید یکی از رنگ هایی می باشد که توانایی افراد را نشان می دهد و در تمامی طیف ها وجود دارد.

کابینت آشپزخانه مشکی:
رنگ کابینت آشپزخانه مشکی خاصیت درمان کنندگی دارد و زمانی که فرد مشکل روحی دارد ترکیب آن با مشکی می تواند آرامش بخش باشد.و رنگ مشکی در اکثر طیف ها وجود دارد. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون