انواع و کاربردهای ایزوگام

پيشينه ثابت شده اي از موفقيت دارد. من نمي دانم سازندگان قديمي قبل از ايزوگام از چه چيزهايي به عنوان عايق استفاده ميکردند، اما من فقط مي توانم فرض کنم که روغن خام يک بار کشف شد و پس از آن براي بسياري از استفاده هاي فعلي تصفيه شد. سازندگان فورا مزاياي يک محصول ضد آب ساخته شده از نفت که مي تواند در صفحاتي به عنوان عايق به کار گرفته شود دريافتند.

انواع و کاربردهاي ايزوگام,
بسياري از مردم گمان ميکنند سقف خانه آنها از توفال تشکيل شده است چون تنها چيزي که آنها ميتوانند ببينند همين است. اما در واقع سقف چيزي بيشتر از توفال است. زير توفال ها، سفال ها يا کاشي ها و يا ديگر مواد مورد استفاده در سقف وجود دارند که لايه زيرين را تشکيل ميدهند. اين لايه زيرين ورقه اي است که سقف را از نشت و نفوذ رطوبت حفظ ميکند. همچنين لايه اي ورقه اي است که کمک ميکند لايه هاي بالايي به سقف بچسبند و لايه اي پيوسته تشکيل شود. انواع مختلف ورقه هاي سقفي وجود دارد که يک نمونه از آن ايزوگام است.
ايزوگام گونه‌اي عايق آماده ضد نم و رطوبت براي پوشاندن پشت بام، استخر و مانند آن است که از فرآورده‌هاي نفتي بدست مي‌آيد. ايزوگام پوشش مقاومي از قير و الياف مصنوعي است که با گرما بر بستر بام چسبانده مي‌شود و از نفوذ آب و رطوبت به محيط زير خود جلوگيري مي‌کند.

لايه هاي گوناگون ايزوگام به اين ترتيب هستند
• لايه پلي‌اتيلن يا پودر معدني(mineral powder)
• فويل آلومنيوم
• بافت
• پلي‌استر
• مواد افزودني ويژه
• لايه پلي‌اتيلن
انواع ايزوگام
ايزوگام بر اساس ماده اصلي تشکيل دهنده آن به دو نوع تقسيم مي‌شود
- ايزوگام پليمري با استفاده از قير خالص ??-??: عنصر اصلي در اين نوع ايزوگام قير خالص ??-?? بوده و داراي کيفيت بسيار بالايي در مقايسه با ايزوگام دميده است
- ايزوگام دميده با استفاده از نفت کوره (مازوت): عنصر اصلي در اين نوع ايزوگام قير دميده است و به نسبت ايزوگام پليمري کيفيت پايين تر و عمر کم تري دارد.

• تقسيم بندي ايزوگام بر اساس نوع لايه‌هاي به کار رفته (تيشو و پلي آستر)
1. ايزوگام تک لايه (شامل پلي استر دوخته): اين نوع ايزوگام به نسبت نوع دو لايه ظريف تر و قابليت انعطاف بيشتري را دارد.
2. ايزوگام دو لايه (شامل تيشو و پلي استر): اين نوع ايزوگام ضخيم تر از نوع تک لايه بوده و داراي استحکام بيشتري مي‌باشد.

• تقسيم بندي ايزوگام بر اساس پوشش آلومينيومي روي آن
1. ايزوگام با روکش آلومينيوم: با توجه به روکش آلومينيومي، اين نوع ايزوگام در جاهايي که در تابش نور مستقيم آفتاب است کاربرد زيادي دارد.
2. ايزوگام بدون روکش آلومينيوم: اين نوع ايزوگام بيشتر جهت عايق کاري سرويس‌هاي بهداشتي به کار مي‌رود. 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون